Minnesota Youth Athletics Services

Baseball
login

To subscribe to the Rainout Line for your division, go to:

1. www.rainoutline.com

2. Search Gopher State Baseball

3. Select your division and choose how you'd like to be notified if there are any updates throughout the weekend (text, e-mail, phone)

Division HQ Teams Schedule
Boys 10U AA Northwoods Park Teams Schedule
    
1  Willmar Coyotes
    
2  River Falls Wildcats
    
3  Rochester Grey
    
4  Delano Tigers
    
5  Buffalo Bison Black
    
6  Anoka-Ramsey Tornadoes
    
7  St. Francis 10AA
    
8  Alexandria Black
    
9  Pierz Pioneers
    
10  Farmington Black
    
11  Farmington Tigers Orange
    
12  PWYBA Blue
    
13  Princeton Tigers
    
14  Mankato Royals
    
15  Rosemount Irish
    
16  New London Spicer Wildcats
    
17  STMA
    
18  Chisago Lakes 10UAA
    
19  Wayzata Gold
    
20  Chanhassen Gold
    
21  OMGAA Black
    
22  St Anthony 10AA
    
23  Shakopee Sabers
    
24  East Ridge Gold
    
25  Blaine Bengals
    
26  Minnetonka Blue
    
27  Big Willow Royals
    
28  North Branch Vikings
    
29  Alexandria Red
    
30  St. Paul Highland
    
31  Alexandria Cardinals White
    
32  Orono Spartans
Boys 11U AA North Community Park Teams Schedule
    
1  Wayzata Blue
    
2  Delano Tigers
    
3  Rochester White
    
4  Prior Lake Blue
    
5  Mankato Royals
    
6  Wayzata Gold
    
7  Oakdale Titans
    
8  Brooklyn Park Bulldogs
    
9  STMA Knights
    
10  Farmington Tigers Orange
    
11  Princeton
    
12  Pierz Pioneers
    
13  Willmar Raptors
    
14  Austin Stars
    
15  Farmington Tigers Black
    
16  Minnetonka White
    
17  Eden Prairie Black
    
18  White Bear Lake
    
19  OMGAA 11AA Storm Black
    
20  Northfield Raiders
    
21  Mendota Heights
    
22  Cambridge-Isanti
    
23  Prior Lake Gold
    
24  East Ridge Raptors
    
25  Blaine Bengals
    
26  Buffalo Bison 11AA
    
27  Chanhassen Gold
    
28  Rogers-Otsego Royals 11 AA
    
29  Minnetonka Blue
    
30  Champlin Dayton Rebels 11U AA 2018
    
31  Chaska Hawks
    
32  Edina Hornets
Boys 12U AA Pine Cone Park (PCP) Teams Schedule
    
1  Prior Lake Blue
    
2  CMG Austin Stars
    
3  Prior Lake Gold
    
4  Cold Spring Springers 12AA
    
5  Mankato Royals
    
6  Mendota Heights Warriors
    
7  Northfield Raiders
    
8  STMA Knights
    
9  Wayzata
    
10  East Ridge Raptors
    
11  Stillwater
    
12  OMGAA Storm Black
    
13  Minnetonka Big Willow Royals
    
14  Alexandria Red
    
15  Blaine Bengals
    
16  OMGAA Gold
    
17  Little Falls Flyers
    
18  South St. Paul
    
19  Big Lake Hornets 12U
    
20  Farmington Tigers Black
    
21  Shakopee Sabers
    
22  Farmington Tigers Orange
    
23  Minnetonka White
    
24  Anoka-Ramsey Tornadoes
    
25  Eastview Lightning
    
26  Chanhasesen Storm
    
27  Monticello Magic
    
28  Willmar Razorbacks
    
29  Andover Huskies
    
30  Albert Lea
    
31  Bloomington Bandits
    
32  Plymouth-Wayzata
Boys 13U AA Community Athletic Fields/Rosa Parks #5 Teams Schedule
    
1  Chatfield
    
2  Blaine Bengals
    
3  Shakopee Red
    
4  Hopkins Royals
    
5  Rogers-Otsego Royals Blue
    
6  Northrop Giants
    
7  Apple Valley Eagles
    
8  Farmington Orange
    
9  Woodbury Royals
    
10  Wayzata Blue
    
11  Wayzata Gold
    
12  Mankato Royals
    
13  Rogers-Otsego Royals White
    
14  Chisago Lakes
    
15  Forest Lake Rangers
    
16  North Branch
    
17  Prior Lake Gold
    
18  Northfield Raiders
    
19  Cambridge-Isanti
    
20  Westonka Whitehawks
    
21  Alexandria Red
    
22  Roseville Raiders
    
23  OMGAA Storm
    
24  Bloomington Bandits
    
25  Eastview Lightning
    
26  Lake Elmo Lions
    
27  Eden Prairie Black
    
28  Anoka-Ramsey Tornadoes
    
29  STMA Knights
    
30  OMGAA Black
    
31  Armstrong/Cooper Raptors
    
32  Orono
Boys 15U AA Parkers Lake #6 Teams Schedule
    
1  Hastings Raiders
    
2  South St. Paul Packers
    
3  Providence Academy Lions
    
4  Stillwater Ponies
    
5  Minnetonka Blue
    
6  Owatonna
    
7  Orono Spartans 15AA
    
8  Hopkins 15AA
    
9  Chanhassen Storm
    
10  Aitkin
    
11  Mankato Royals 2018
    
12  ACYBA
    
13  Woodbury Royals
    
14  St. Paul Highland Park
    
15  Zimmerman
    
16  Shakopee Sabers
    
17  Wayzata
    
18  Minnetonka White
    
19  Eastview Lightning
    
20  Prior Lake
    
21  Blaine Bengals
    
22  Shoreview Area 15AA
    
23  Minneapolis Millers
    
24  Chaska Hawks

Youth Sports Done Right