Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

MYAS Gopher State Fall Basketball

Roster

Playing Rules

Division HQ Teams Schedule
Boys 3rd-Grade/4th-Grade B Armstrong High School Teams Schedule
    
 Rogers
    
 Shakopee B3
    
 MN Heat Carrol 4 Fall
Boys 4th-Grade A/B Armstrong High School Teams Schedule
    
 Shakopee B4A
    
 Shakopee B4B
    
 43 Hoops 4 Sheplee 2018
    
 43 Hoops 4 Jontae 2018
Boys 5th-Grade A/B Shakopee HS Teams Schedule
    
 Shakopee B5A
    
 Shakopee B5B
    
 43 Hoops 5 Yackel 2018
    
 Magic 5-Desmond
    
 MN Heat Schumann 5 Fall
Boys 5th-Grade C Concordia University- Ganglehoff Center Teams Schedule
    
 Shakopee B5C2
    
 Shakopee B5C1
    
 43 Hoops 5 Ally 2018
    
 MDB 5th Fall 2018
    
 Rochester JM B5C
Boys 6th-Grade A Revised 10/2 Shakopee HS Teams Schedule
    
 Shakopee B6A
    
 west side boys
    
 North Metro Heat
    
 Team RTL
    
 Teddy B's
    
 Thunder boys 6th
Boys 6th-Grade B/C Shakopee HS Teams Schedule
    
 Chaska Hawks
    
 Ball Out
    
 Shakopee B6C3
    
 Shakopee B6C2
    
 Shakopee B6C1
    
 MN Heat Schumann 6 Fall
Boys 6th-Grade B Blaine High School Teams Schedule
    
 Shakopee B6B
    
 Blaine F6G
    
 Elk River 6
    
 43 Hoops 6 Austin 2018
    
 MN Heat Merrell 6 Fall
    
 MN Heat Vang 6 Fall
Boys 7th/8th-Grade 7A/8B Green Hopkins Lindbergh Center Teams Schedule
    
 Blast Hoops
    
 Delano 8th
    
 Shakopee B8B
    
 Armstrong 7th
    
 MN Heat Edwards 8 Fall
    
 MN Heat Easterling 8 Fall
Boys 7th/8th-Grade 7A/8B Red Hopkins Lindbergh Center Teams Schedule
    
 TBD
    
 Shakopee B7A1
    
 Shakopee B7A2
    
 43 Hoops 8 Herrera 2018
Boys 7th-Grade B Forest Lake High School Teams Schedule
    
 M+N
    
 Duluth East 7
    
 DC Sports 7th
    
 Blaine
    
 Esko Eskomos 2024
    
 MN Heat Kulavik 7 Fall
Boys 7th-Grade C Revised match-ups Shakopee HS Teams Schedule
    
 Shakopee B7C3
    
 Shakopee B7C2
    
 Shakopee B7C1
    
 43 Hoops 7 DuBerry 2018
    
 MN Thunder 7 Boys
    
 MN Heat Gallagher
Boys 8th-Grade A Forest Lake High School Teams Schedule
    
 STA
    
 Hall of Fame
    
 Shakopee B8A
    
 Duluth East 8
    
 MN Heat Ebben 8 Fall
Boys 8th-Grade C Blaine High School Teams Schedule
    
 Shakopee B8C2
    
 Shakopee B8C1
    
 MDB FALL 8TH
    
 MN Heat Gallagher 8 Fall
Boys 9th-Grade A Forest Lake High School Teams Schedule
    
 Forest Lake 9 Gold
    
 PRODIGY
    
 Minnesota Crown
    
 MN Heat Engen 9 Fall
    
 MN Heat Myles 9 Fall
    
 MN Heat Unger 9 Fall
Boys 9th-Grade B Hopkins Lindbergh Center Teams Schedule
    
 B. Park Bricks
    
 43 Hoops 9 Crawford 2018
    
 Delano 9 Fall
    
 MN Heat Presbi 9 Fall
    
 MN Heat Sheehan1 9 Fall
    
 MN Heat Sheehan2 9 Fall
Boys Jr-Varsity Green Forest Lake High School Teams Schedule
    
 Forest Lake JV Gold
    
 Forest Lake JV Maroon
    
 SCF Saints
    
 MN Heat Fleury JV Fall
    
 MN Heat Rabaglia JV Fall
    
 MN Heat LaPanta JV Fall
Boys Jr-Varsity Red Hopkins Lindbergh Center Teams Schedule
    
 43 Hoops JV Robinson 2018
    
 Delano JV
    
 MN Heat Easterling JV Fall
    
 OMG Raptors
Boys Varsity Green Revised 10/1 Forest Lake High School Teams Schedule
    
 Forest Lake Varsity
    
 High Impact
    
 Superior Warriors
    
 Playmakers Shaw 22
    
 MN Heat Rabaglia V Fall
    
 MN Vikings
Boys Varsity Red Revised 10/5 Hopkins Lindbergh Center Teams Schedule
    
 MN Heat Tietz V Fall
    
 Delano Varsity
    
 MDB HS Black Fall
    
 Tigers
    
 MN Heat Presbi V Fall
    
 TBD
Girls 4th-Grade/5th-Grade B Concordia University- Ganglehoff Center Teams Schedule
    
 Shock LaFrance 5th
    
 MN Hustle Clarkin 4
    
 The Wayzata Warriors
Girls 5th-Grade/6th-Grade Concordia University- Ganglehoff Center Teams Schedule
    
 Eastridge Raptors
    
 Village Elite
    
 Rockford Rockets
    
 Tayler Hill Elite 5
    
 Wis City
Girls 7th-Grade A Concordia University- Ganglehoff Center Teams Schedule
    
 Shock LaFrance 7th
    
 Eastridge 7th Grad
    
 Forest Lake 7A
Girls 7th-Grade B Armstrong High School Teams Schedule
    
 MV Fall 2018
    
 MN Hustle Hayden 7
    
 St. Peter Saints
    
 Legacy Athletics
    
 Wis City
    
 Falcons G6 Randle F18
Girls 8th-Grade A Armstrong High School Teams Schedule
    
 P.R.E.P. Reliford 7th
    
 Rochester Shock-8
    
 WI Playmakers Becker (2023)
Girls 9th-Grade/Jr-Varsity Red *Revised 10/2* Blaine High School Teams Schedule
    
 Blaine Bengals JV
    
 Blaine Bengals 9th
    
 MN Hustle Hall JV
    
 Wis City
Girls 9th-Grade/Junior-Varsity Blue *Revised 10/2* Armstrong High School Teams Schedule
    
 START STRONG
    
 City Hoops - Blue
    
 Armstrong JV
    
 Valley Girls
Girls Varsity A Armstrong High School Teams Schedule
    
 P.R.E.P. RABB 17U
    
 MN Stars
    
 Armstrong Varsity
    
 Airforce One Girls
Girls Varsity B Blaine High School Teams Schedule
    
 Blaine Bengals V
    
 Spartans
    
 Thunder 11th girls
    
 Central Fusion
    
 Wis City
Youth Sports Done Right