The MYAS office is currently closed. MYAS staff remains available through email.

MYAS Covid-19 Statement

Cancelled, Delayed and Rescheduled Events

Return to Play Resources

Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

MYAS Gopher State Fall Basketball

Roster

Playing Rules

Division HQ Teams Schedule
Boys 3rd/4th-Grade Division Revised 10/10 Armstrong High School Teams Schedule
    
 EastRidge
    
 43 Hoops 3 Shawna
    
 Northland Storm II
    
 43 Hoops 4 Austin
    
 Team YMCA
    
 Spartans 3
Boys 5th-Grade C Coon Rapids High School Teams Schedule
    
 Langford Park 5C
    
 TBD
    
 MN Heat 5 Washington
    
 MN Heat 5 Poncelet
Boys 6th-Grade A Coon Rapids High School Teams Schedule
    
 43 Hoops 6 Coffey
    
 43 Hoops 6 DuBerry
    
 Rim Shakers
    
 Jordan 6th
    
 St Croix Magic
    
 Tc Grind
Boys 6th-Grade B/C Prior Lake High School Teams Schedule
    
 The Great Eight
    
 MN Heat 6 Smith
    
 43 Hoops 5 Jontae
    
 43 Hoops 6 Green
    
 Tc Grind
    
 Thunder 5 Soneral
    
 43 Hoops 6 Allyson
    
 MN Heat 6 Schumann
Boys 7th-Grade A Coon Rapids High School Teams Schedule
    
 MN Thunder 7 Boys
    
 Hall of Fame 7A
    
 2025 Byron Advanced
    
 RTL KATO
    
 So Metro Ballers
    
 Storm
Boys 7th-Grade B Prior Lake High School Teams Schedule
    
 43 Hoops 7 Carver
    
 Jordan
    
 MN Heat 7 Woolems
    
 MDB 7TH FALL 2019
    
 MN Heat 7 Schumann
    
 Ball Out - Fall 19
Boys 8th-Grade 8B/9C Forest Lake High School Teams Schedule
    
 St. Paul 8
    
 MN Heat 9 Conyers
    
 Eastview Lightning 8
    
 MN Heat 8 Kulavik
    
 Lakeville North 8B
    
 Delano Tigers
Boys 8th-Grade A Prior Lake High School Teams Schedule
    
 Lakeville North 8A
    
 Eastside Elite
    
 43 Hoops 8 Robinson
    
 WR1MN
    
 CRCTB 8
    
 Starks Elite 13U
Boys 9th-Grade A Coon Rapids High School Teams Schedule
    
 Hall of Fame
    
 Knights 2023
    
 MN Heat 9 Easterling
    
 Falcon Hoops
Boys 9th-Grade B Forest Lake High School Teams Schedule
    
 MN Basket Hounds
    
 Osceola 2023
    
 Forest Lake 9
    
 Tri Town Badgers
    
 Hudson
    
 Wisconsin Storm
    
 43 Hoops 9 Herrera
    
 MN Heat 9 Yahn
Boys Jr-Varsity A Coon Rapids High School Teams Schedule
    
 Team PRODIGY MN
    
 MN Heat JV LaPanta
    
 Delano JV
    
 MN Heat Var Jensen
    
 MDB HS Blk Fall 19
    
 MN Heat Mack
    
 MN Heat JV Gurley
    
 MN Heat JV Edwards
Boys Jr-Varsity B Forest Lake High School Teams Schedule
    
 Forest Lake JV Gold
    
 MN Heat 9 Simso
    
 Prior Lake Soph
    
 MN Heat JV Easterling
    
 43 Hoops JV DeYoung
    
 MN Heat JV Pal
Boys Varsity A Forest Lake High School Teams Schedule
    
 MN Heat Kulavik Fall 2019
    
 MN Heat Var Rabaglia
    
 Forest Lake Varsity
    
 MN Elite
Boys Varsity B Forest Lake High School Teams Schedule
    
 MN Heat Unger
    
 SCF Saints
    
 MN Jazz
    
 Maple Grove Futures
Girls 6th/7th-Grade A/B Armstrong High School Teams Schedule
    
 Tayler Hill Elite 5
    
 Village Elite 2019
    
 Eastridge 6A
    
 Roseville
    
 The City
    
 MN Thunder- 7th
Girls 8th-Grade 8A/9B Armstrong High School Teams Schedule
    
 Armstrong Blue
    
 St. Peter Saints
    
 Forest Lake 8A
    
 Eastridge Raptors
Girls Varsity B Armstrong High School Teams Schedule
    
 Armstrong Red
    
 MN Thunder Varsity
    
 Team Flies 8
    
 Wis City
Youth Sports Done Right