Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

2020 Registered Players

Division Teams
Boys 4th-Grade A Teams
    
 Grady Brandt
    
 James Gylland
    
 Ira JR Thomas
    
 Will Arnold
    
 MASON GILL
    
 Trason Terry
    
 Aiden Edlund
    
 TYSON GILL
    
 Kingston Mayer
    
 William Jastrow
    
 Mitch Warren
    
 Mekih Mason
    
 Lucas Bryan
    
 WILLIAM COREY
    
 Drake Brandt
    
 Quin Jahnke
    
 Evan Graham
    
 Morris Matthews III
    
 Jamir Davis
    
 Lincoln Chandler
    
 Blake Broz
    
 Asher Moore
    
 Jackson Vargas
    
 Bishop Froehle
    
 Eli Hegle
    
 Wesley Lockwood
    
 Chase Krzmarzick
    
 Noah Lotz
    
 Brooks Rechtzigel
    
 Paxton Engelby
    
 Will Miriovsky
    
 Maxwell Munsell
Boys 4th-Grade B/C Teams
    
 Jordan Hackel
    
 JaKobe Wyatt
    
 Landon Ellis
    
 Alex Tompkins
    
 Weston Jones
    
 Drew Larson
    
 Justin Banks
    
 Aaron Collins
    
 Ryder Crotteau
    
 Brenden Keys
    
 Nicholas Boese
    
 Zach Hagen
    
 Jack Logan
    
 Austin Knutson
    
 Maxwell Manuel
    
 Maxwell Briggs
    
 AJ Boys
    
 Acie Matthews III
    
 Dylan Kasper
    
 Isaiah Resler
    
 Aidan Bayer
    
 Donovan Lero
    
 AJ Bean
    
 Jackson Bell
    
 Future Staples
    
 Trey Redetzke
    
 Mozes Garrett
    
 Rj Brown
    
 Alex Eichacker
    
 Kingston Mayer
    
 Kayvin Favors
Boys 5th-Grade A Teams
    
 Tommy Schabert
    
 Li Schardin
    
 Thomas Le Duc
    
 Owen Counce
    
 Tristan Karl
    
 Gavin Walter
    
 Jaedin Williams
    
 Ben Goring
    
 Milton Nuahn
    
 Griffin Peterson
    
 Ayden Green
    
 Joseph Jacobs
    
 Jake Domer
    
 Brock Witt
    
 Gus Vollmuth
    
 Jameson Stern
    
 Adja Ann
    
 Gavin VanOverbeke
    
 Miles Felton
    
 Xaviahn Ivey
    
 Tollef Birkeland
    
 Owen Ahlbrecht
    
 Jayvion Gardner
    
 Shay Jackson
Boys 5th-Grade B/C Teams
    
 Connor Hanson
    
 Charles Kuenster
    
 Swade McMiller
    
 Tyson Tate
    
 william Roiland
    
 Sawyer Quigley
    
 Pryce Payne
    
 Cooper Henson
    
 Derek Thompson
    
 Sam Holm
    
 Ben Barich
    
 Drew Polding
    
 Isaiah Wills
    
 Tayten Day
    
 Nolan Byard
    
 Jordan Wordlaw
    
 Connor Halverson
    
 Abhinav Surapaneni
    
 Miles Rechtzigel
    
 Cohen McKane
    
 Palmer Steinmetz
    
 Caiden Zoellmer
    
 Oliver Robinson
    
 Ben Heidgerken
    
 Vinny Hunkins
    
 Aidan Davenport
    
 Gavin Knaeble
    
 Max Jazdzewski
Boys 6th-Grade A Teams
    
 Max Blandin
    
 Braden Engel
    
 Abdalla Abdalla
    
 Tyler Haring
    
 Philip Lockwood
    
 Tyler Steinke
    
 Sefi Whittington
    
 Luke Nelson
    
 Lamont Michaels
    
 Elliot Myszkowski
    
 Antonio Johnson
    
 Abram Tennessen
    
 Malachi Snell
    
 Konnor Young
    
 Braden Petzel
    
 Xavior LeTexier
    
 Grady Johnson
    
 Brody Buckmeier
    
 Maxwell Gunderson
    
 David Engel
    
 DJ Westman
    
 Jayden Kenow
    
 Carter Dean
    
 Reggie Parker
    
 Carson McMichael
    
 Danny Myszkowski
    
 Myrick Solomon
    
 Calvin Nelson
    
 Rhys Nebben
    
 Nolan Douglas
    
 Landon Schwartz
Boys 6th-Grade B Teams
    
 Ja’Sir Ballard
    
 Colton Iverson
    
 Xander Rasmussen
    
 Peyton Faber
    
 Alex Young
    
 Isaiah Jorgenson
    
 Lorenzo Ramos
    
 Marshall Kraft
    
 Soren Benson
    
 Jacob Stiele
    
 Kellen Meissner
    
 Brandon Bihm
    
 Chad Inda
    
 Eli Kidd
    
 Cohen Underhill
    
 Mason Kichefski
    
 Vikram Narayan
    
 Oscar Edlund
    
 Luther Bunge
    
 Michael Stevens
    
 Kieran Wymore
    
 Ryker Van Nostrand
    
 Wyatt Garnett
    
 Carter Mason
    
 Landon Burg
    
 Gabe Lundberg
    
 Evan Bolt
    
 Keane Woolever
    
 Connor Nelson
    
 Gabe Stuckmayer
Boys 6th-Grade C Teams
    
 Noah Schmoyer
    
 Nathan Auge
    
 Spenser Bent
    
 Tyler Hoghaug
    
 Marcus Woods
    
 Samuel Tchougo
    
 Isaiah Hunt
    
 Liam Soderlund
    
 Demondre Collins
    
 Evhan Holliday
    
 Ethan Dykstra
    
 Jack Herendeen
    
 Carter Sackett
    
 Brady Brooke
    
 Kyle Ford
    
 Teagan Miller
    
 Camren Jackson Lyons
    
 Kobe Hernandez
    
 Donovan Tobias
    
 Grant Marshall
    
 Erik Stender
    
 Kaden David
    
 Jayden Barnum
    
 Luis Gonzalez
    
 Alexander Reid
    
 Peyton Whitbeck
Boys 7th-Grade A Teams
    
 dane greenwald
    
 Eleazar Staley
    
 Nathan Hromadka
    
 Jeremy Otte
    
 Ty Nelson
    
 Benjamin Arnold
    
 Trey Borchers
    
 Jesse Young
    
 Maison Brandt
    
 Keaton Ressler
    
 Bo Draheim
    
 Jordan Bell
    
 Tyler Wagner
    
 Anthony Austin
    
 Alex Hulskotter
    
 Ganden Gosch
    
 Eli Tautges
    
 Cade Wozney
    
 Jaxon Young
    
 Kyle Steinke
    
 Maximus Vilt
    
 Gannon Farrens
    
 Dylan Bachmeier
    
 Mason Williams
    
 Ellie Davis
Boys 7th-Grade B Teams
    
 Isaak Herzberg
    
 Nate Nowak
    
 Nathan Dvorak
    
 D'Andre Moffitt
    
 Axel Bauman
    
 Joseph Keaton
    
 Dashiell Erickson
    
 Luke Cierzan
    
 Jaden Fernandez
    
 Jackson Croom
    
 Aidan Nutzman
    
 Isaiah Winston
    
 Andrew Liekis
    
 Noah Hamburge
    
 Alex Lann
    
 Brady Donnelly
    
 Ethann Piekarski
    
 Aaron Otto
    
 Henry Wolfe
    
 Marshawn Watson
    
 Isaac Hill
    
 Osuman Miller
    
 Gavin Lucier
    
 Blake Bullis
    
 Connor Klemmensen
    
 Marcus Kruse
Boys 7th-Grade C Teams
    
 Lucas O’Malley
    
 Xander Jund
    
 Mathias Vang
    
 Austin Burkle
    
 Taylor Gulbranson
    
 Mitaunshu Agrawal
    
 Luke Deneson
    
 Joe Kaiser
    
 Trey Van Brocklin
    
 Adam Wagner
    
 Will Kerndt
    
 Jaidyn McWilliams
    
 Matt Knox
    
 William McKeown
    
 Karson Mahoney
    
 Faris Aloul
    
 Colin Hokanson
    
 Tyler Kiel
    
 Grant Kuhlman
    
 Marshal Mussey
    
 Armoni Harris
    
 Cristian Alvarado
Boys 8th-Grade A Teams
    
 Gavin Scott
    
 Torii Johnson
    
 Charlie Odens
    
 Nick Patton
    
 Aloysius Nyapan
    
 Brandon Hrncir
    
 caiden ehrman
    
 Adam Broberg
    
 KhiJohnn Cummings-Coleman
    
 Nati Tizazu
    
 Luke Priem
    
 Patrick Shobe
    
 Jacob Kiage
    
 Gresyn Rennie
    
 Patrick Rowe
    
 Caymen Gebheim
    
 Jack Kruger
    
 Langden College
    
 Connor Strop
    
 Brayden Windschitl
    
 Sam Macy
    
 Damarcus Burks
    
 Beniam Makonnen
    
 Rylee Melcher
    
 Jackson Hettwer
    
 Ben shaffer
    
 Jalen Langsy
    
 Matthew Schleif
    
 Jackson McAndrew
Boys 8th-Grade B Teams
    
 Demetrius Weems
    
 Brett Schmoyer
    
 Marcus Williams
    
 Chris McCarthy
    
 Riley Hiltner
    
 Mason Morales
    
 Joe Bailey
    
 Matthew Gleason
    
 Wyatt Gilmore
    
 Gavin Pendergast
    
 Connor Hampton
    
 Tevin Vognsen
    
 Jerid Fearing
    
 Miles Mesenbring
    
 Caleb Kilroy
    
 Ethan Starstead
    
 Aaron Smith
    
 Nati Tizazu
    
 Rory Ekberg
    
 Wyatt Maurer
    
 Mason Myhre
Boys 8th-Grade C Teams
    
 Brodyn Bridgeman
    
 Connor Finkelson
    
 Louis Nelson
    
 Parker Butterfass
    
 Parker Stoll
    
 Tobias Dunn
    
 Koda Sanders
    
 Birk DeBruin
    
 Troy Vang
    
 Kyle Fearing
    
 Kadin Pries
    
 Andrew VanderStoep
    
 Tevin Austin
    
 Brian Berven
    
 Tai Sekimoto
    
 Ro’Mir Smith
    
 Ashish Sareen
    
 Maxwell Lecher
    
 Armando Gonzalez
    
 Isaiah Tennessen
    
 Carter McGrath
    
 Zoe Bergerson
    
 Maison Roudabush
    
 Jaymonte Hawkins
    
 Zackary Leavitt
    
 Mason Dean
    
 Drew Cramlet
    
 THOMAS ENGLER
Girls 4th-Grade A Teams
    
 Olivia Zimmermann
    
 Paige Huebner
    
 Allie Hudgens
    
 Demi Holman
    
 Obatare Hunt
    
 McKenna Bugbee
    
 Finley Miller
    
 Addison Kain
    
 Izzy Johnson
    
 Elle Huebner
    
 Ellie Panner
    
 Reese Rowan
    
 Alexa Hanson
    
 Emery Knoll
    
 Caelyn Foster
    
 Sydney Hedin
    
 Ruby Stimmler
    
 Danasia Anderson
    
 Jadyn Etim
    
 Cianna Thomas
    
 Avianna Olson
    
 Reese Keating
    
 Adelyn Utes
    
 Noraa Ivey
    
 Tatum Morrison
    
 Kylee Brandli
    
 Briana Foster
    
 Stella Westphalen
Girls 4th-Grade B/C Teams
    
 Lilly Smith
    
 Emma Stellmacher
    
 Keira Thomas
    
 Aubrey Randall
    
 Emma Radanke
    
 Shea Kuehnel
    
 Ella Cox
    
 Janiah Jordan
    
 Sidney Flies
    
 Julia Wagner
    
 Ella Smith
    
 Maddie Rudolph
    
 Callie Jerzak
    
 Leah Heymans
    
 Bethany Black Lance
    
 Claire Beaver
    
 Ella Salmon
    
 Ayla Lettner
    
 Sophia Hagen
    
 Isabel Dissmore
    
 Grace Schrempp
    
 Alexis Miller
    
 Selena Marquette
    
 Kiyanah Mcgriff
    
 Noelle Hyer
    
 Sage Kiner
Girls 5th-Grade A Teams
    
 Isa Griefenhagen
    
 Savannah Tepoorten
    
 Anna Smelser
    
 Grace Weierke
    
 Brooke Wendorf
    
 Jacey Bryan
    
 Sara Stern
    
 Adrianna Barth
    
 Saraphina Wilhelm
    
 Kendall Krause
    
 Ava KLEIN
    
 Kendall Dahlen
    
 Callie Ricker
    
 Maiya Slusarczyk
    
 Toni Fisher
    
 Ashley Fitzgibbons
    
 Virginia Buck
    
 Stephanie Oliver
    
 Kendall Hanks
    
 Ava Brynteson
    
 Lily Christiansen
    
 Ellyse Oelker
    
 Ava Osterman
    
 Alessandra Torres
    
 Madelyn Boothe
Girls 5th-Grade C Teams
    
 Katie Tipton
    
 Ellen Davis
    
 Libby Heywood
    
 Lyric Felder
    
 Reagan Rodberg
    
 Madeline Bonilla
    
 Taylor Lisson
    
 Scarlett Krocak
    
 Liana Grillo
    
 Kylar Graning
    
 Peyton Walker
    
 Elise McMillen
    
 McKenzie Perry
    
 Mia Fredericks
    
 Eliza Willcock
    
 Madalynn Mclaughlin
    
 Samantha Bennett
    
 Kaylynn Griffis
    
 Sophie Gearhart
    
 Amelia Mills
    
 Olivia Oerther
    
 Faith Bass
    
 Livia Tennessen
    
 Jaclyn Lawrence
    
 Chloe Johnson
    
 Greta Eaves
Girls 6th-Grade A Teams
    
 Eliana Hahn
    
 Isabella Dowdall
    
 Graycie Smith
    
 Morgan Johnon
    
 Clara Goodman
    
 Aryah Lynch
    
 Marissa Weness
    
 Nikaria Banks
    
 Kaya Williams
    
 Avah Shaw
    
 Lila Johannsen
    
 Paige Fenton
    
 Callie oakland
    
 Isabella (Bella) Ruiz
    
 Monica Stang
    
 Heather Sheehy
    
 Scarlett Mayer
    
 Alexandra Mathews
    
 Ali Dehnicke
    
 Sadie Hall
    
 Parker Haffeman
    
 Jadyn Breen
    
 Aubree Hultman
    
 Samantha Voll
    
 Olivia Lanari
    
 Lilah Rice
    
 Jensen Rogers
    
 Mya Wilson
    
 Kennedy Flemmons
    
 Ella Farrell
Girls 6th-Grade B/C Teams
    
 Ruby Gouette
    
 Lily Schoenecker
    
 Myla Evers
    
 Haley DeRungs
    
 Olivia Kanavati
    
 Abby Stendahl
    
 Paige Welliver
    
 Sofia Ordaz
    
 Greta Schumann
    
 Abby Bradford
    
 Kloee Porisch
    
 Sophia Amundson
    
 Olivia Quast
    
 Izzy Anderson
    
 Zaley Streeper
    
 Tessa Frank
    
 Grace Dols
    
 Sage Gilbert
    
 Hayden Burckhardt
    
 Maiyah Allen
    
 Nattie Butler
    
 Kacie Lesinski
Girls 7th-Grade A Teams
    
 Olivia Mehl
    
 Phaley Yang
    
 Rae ehrman
    
 Bella Hanna
    
 Lexi Hanna
    
 Kailey Korba
    
 Rae Skattum
    
 Addie Hanna
    
 Ellie Davis
    
 Aubrey Burkhart
    
 Grace Kaufman
    
 Reece Watson
    
 Allison Siebenaler
    
 Ryaan Speer
    
 Kathryn Adler
    
 Birgitte Otto
    
 Ella Riess
    
 Katie Boulanger
    
 Brandi Washington
    
 Macy Wozney
    
 Lexi Goring
    
 Renae Foster
    
 Kaydence Moe
Girls 7th-Grade B Teams
    
 Kaiah Karssen
    
 Mya Nunez- Williams
    
 Olivia Mohs
    
 Elin Miller
    
 Jacey Nelson
    
 Mariah Miller
    
 Alayna Meister
    
 Pasia Pitkanen
    
 Lauren Croal
    
 Reese Hausmann
    
 Madison Bass
    
 Eliana Barnes
    
 Aaliyah Miller
    
 Katherine Kovalik
    
 Morgan Schmidt
    
 Anya Randall
    
 Delaney Egert
    
 Scarlett Johanson
    
 Kaylee Johnson
    
 Sophia-Emma Tran
    
 Alida Simonson
    
 Kayla Bagniewski
    
 Makyia Kenney
Girls 7th-Grade C Teams
    
 Anabelle Buff
    
 Madelyn Moser
    
 Maddy Peterson
    
 Nadia Skubitz
    
 Greta Solem
    
 Stella Bernard
    
 Natalie Blonigen
    
 Madelyn Anthony
    
 Sabrina Hauschildt
    
 Ellie Studer
    
 Addison Lazarz
    
 Sydney Cote'
    
 Ty Trice Thorpe
    
 Kailey Thompson
    
 Lily Schupp
    
 Iris Bergan
    
 Bianca Cole
    
 Melat Mezgebe
    
 Hannah Gliedman
    
 Mia Hernandez
    
 Larissa Gill
    
 Cooper Erickson
    
 Mckenna German
Girls 8th-Grade A Teams
    
 Chloe Christie
    
 Ava Haus
    
 Ava Nebben
    
 Gigi polikowsky
    
 Erika Imdieke
    
 Macy Redetzke
    
 Madisyn Mohr
    
 Olivia Fearing
    
 Celia Nesseth
    
 Madeline Jerde
    
 Kayla Byrne
    
 Daysia Simmons
    
 Avery Sustacek
    
 Lauren Bengtson
    
 Olivia Cooper
    
 Atlantis Brown
    
 Sophie Tieden
    
 Mikayla Beglinger
    
 Brooklyn Charles
    
 Jordyn Schmittdiel
    
 Brianna Nusbaum
    
 Hallie Greer
    
 Olivia Pawlicki
    
 Ellie Alexander
    
 Sidney Reed
    
 Hannah Kuhn
    
 Carly Douglas
    
 Abbey Pelkey
    
 Olivia Kesti
    
 Nicole Maenke
    
 Maggie Steele
Girls 8th-Grade B/C Teams
    
 Connor Finkelson
    
 Abby Regstad
    
 Allison Hemming
    
 Jessica Watkins
    
 Maisa Ashfaq
    
 Alayna Halvorson
    
 Ava Dexter
    
 Meadow Loch
    
 Jordyn Preiner
    
 Anna Larsen
    
 Anyah Metcalf
    
 Skylar Lash
    
 Adeline Heiden
    
 Arianna Alojado
    
 Lauren SeLong
    
 Ali Brown
    
 Lydia Loo
    
 Siri Kjorlien
    
 Marrah Pecha
    
 Olivia Pearson
    
 Talia Thompson
    
 Kailey Watson
    
 Mya Letourneau
    
 GeAnna Tomei
    
 Isabella Shodin
Youth Sports Done Right