Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

 

 Playing Rules 

 

Please check in with the Tournament Director when you arrive at your tournament location.

 

 

 

February 22nd Winter Shootout

Division HQ Teams Schedule
Boys 4th B Burnsville High School Teams Schedule
    
 St. Louis Park 3B
    
 Wingers 2028 (Red Wing B4B)
    
 Forest Lake 4B
    
 Hudson
Boys 4th C Burnsville High School Teams Schedule
    
 Chanhassen 3
    
 St. Louis Park 3C
    
 Bloomington Lions
    
 NABA 4 Thomas
Boys 5th B/C Burnsville High School Teams Schedule
    
 Mahtomedi B5C White
    
 Chanhassen Storm
    
 Hudson 5B
    
 NABA 4Martin
Boys 5th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Blaine 56B
    
 Princeton 5C Orange
    
 Forest Lake 5 Gold
    
 North Branch
Boys 6th B/C Burnsville High School Teams Schedule
    
 St. Croix 6B
    
 NLA Eagles B6C
    
 MDB 6th 19-20
    
 Hudson 6C Gray
Boys 6th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Cambridge 6C
    
 Forest Lake 6 Gold
    
 North Branch Black B 6C
    
 Duluth 6C
Boys 7th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Forest Lake 7B
    
 North Branch
    
 Chisago Lakes 7B
    
 Cambridge
Boys 7th C Burnsville High School Teams Schedule
    
 Mahtomedi B7C White
    
 Waconia 7C
    
 Prior Lake 7 White
    
 MDB 7th 19-20
Boys 8th A Burnsville High School Teams Schedule
    
 UVA Flowers - 8th
    
 Prescott Black
    
 St. Peter
    
 CCA B8A 2019-2020
Boys 8th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Forest Lake 8B
    
 Blaine 8B
    
 Cambridge Isanti 8B
    
 Blaine 8C - White
Boys 8th B Burnsville High School Teams Schedule
    
 Mpls. Lakers 7A
    
 Columbia Heights
    
 SV Cardinals
    
 Red Wing
Boys 8th C Burnsville High School Teams Schedule
    
 Eastridge 8C
    
 MHAA 8 Gold
    
 Hermantown
    
 MDB 8th 19-20
Girls 4th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Chisago Lakes G4B
    
 North Branch Red 4
    
 North Branch White 4
    
 Spring Lake Park 2
Girls 5th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Chisago Lakes 5
    
 Braham
    
 Becker Blue G5C
    
 North Branch 5
Girls 6th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Chisago Lakes 6
    
 Davinci Dynamite 6 Girls
    
 Cloquet G6B
    
 North Branch 6
Girls 7th B/C Burnsville High School Teams Schedule
    
 PEM G7
    
 Tartan
    
 Princeton Tigers
    
 Cloquet 7G
Girls 8th B/C North Branch High School Teams Schedule
    
 Tartan Girls 8B
    
 Chisago Lakes 8
    
 Becker Blue 8
    
 Hermantown Hawks
Youth Sports Done Right