The MYAS office is currently closed. MYAS staff remains available through email.

MYAS Covid-19 Statement

Cancelled, Delayed and Rescheduled Events

Return to Play Resources

Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

 

 Playing Rules 

 

Please check in with the Tournament Director when you arrive at your tournament location.

 

 

 

February 8th Winter Shootout

Division HQ Teams Schedule
Boys 4th B/C Blue Osseo High School Teams Schedule
    
 Cambridge 4C
    
 Chanhassen Thunder 3rd
    
 Wingers 2028 (Red Wing B4B)
    
 Hudson White
    
 North St. Paul 4C
    
 Falcons B3 Grant W
Boys 4th B/C Red Fridley High School Teams Schedule
    
 Davinci Dynamite 4 Boys
    
 Chanhassen Lil Storm
    
 Coon Rapids 3 White
    
 Chanhassen 4B Gold
    
 FargoB-ballAcademy
    
 MVBA 4B Boys
    
 Hudson Blue
    
 Mora 4C
Boys 5th A/B Osseo High School Teams Schedule
    
 Buffalo B5APurple
    
 Farview B5A 2019
    
 Bloomington Lions
    
 Phelps B5B
Boys 5th B Osseo High School Teams Schedule
    
 Spring Lake Park 5B
    
 St Anthony B5
    
 Duluth East Red 5
    
 Wayzata 5 Gold
    
 Jefferson B5C
    
 Hudson 5B
Boys 5th C Fridley High School Teams Schedule
    
 Richfield 5C
    
 Forest Lake 5 Gold
    
 North Branch B 4/5B
    
 St. Croix Prep B5C
Boys 6th A Fridley High School Teams Schedule
    
 Hudson 6A
    
 Richfield 6A
    
 Conway Central Area
    
 SMA Rochester
Boys 6th B/C Red Fridley High School Teams Schedule
    
 Moundsview 6C
    
 North Branch Red B 6B
    
 Conway Central Area
    
 MDB 6th 19-20
Boys 6th C Fridley High School Teams Schedule
    
 Mpls. Lakers
    
 St. Anthony B6
    
 OMGBA 6BIV
    
 Hudson 6C Gray
Boys 7th B Blue Osseo High School Teams Schedule
    
 Proctor 7B
    
 St. Croix Prep B7B
    
 Watertown 7th
    
 OMGBA B7.3
Boys 7th B Red Twin Oaks Middle School Teams Schedule
    
 UVA Hamburge 7th
    
 Hospitality House7
    
 Prior Lake 7B Navy
    
 SMA
Boys 7th C Blue Twin Oaks Middle School Teams Schedule
    
 Coon Rapids 7 Black
    
 Prior Lake White
    
 St. Louis Park B7C
    
 ERA MS Boys
    
 Richfield 7C
    
 Braham 7C
Boys 7th C Red St. Louis Park High School Teams Schedule
    
 Farmington 7C
    
 SSP 7C
    
 Prescott Cardinals
    
 Shakopee 7 Lite
Boys 7th/8th A/B Twin Oaks Middle School Teams Schedule
    
 Columbia Heights
    
 Prior Lake 7A Blue
    
 Cardinal 8 Black
    
 UVA Flowers - 8th
Boys 8th A St. Louis Park High School Teams Schedule
    
 Richfield 8A
    
 Chisago Lakes
    
 Becker Blue 8A
    
 Ep 8-1 Spring
    
 Coon Rapids 8Red
    
 Eastside Athl B8B
Boys 8th C Blue Twin Oaks Middle School Teams Schedule
    
 Benilde 8C
    
 Becker Bulldogs
    
 Shakopee 8 Lite
    
 Hudson 8C
Boys 8th C Red Osseo High School Teams Schedule
    
 WB Lakers
    
 PA Lions
    
 Rocori B8C
    
 Prior Lake 8CWhite
Girls 4th Fridley High School Teams Schedule
    
 Cannon Falls Bombers
    
 Prior Lake Girls
    
 Spring Lake Park 2
    
 Wayzata 4-4
    
 Richfield
    
 TBD
    
 Hudson White
    
 Hudson Blue
Girls 5th/6th St. Louis Park High School Teams Schedule
    
 SA Kallio
    
 CF Bombers 5th
    
 Mendota Heights Warriors
    
 Becker Blue G5C
    
 North Branch 6
    
 River Falls G5
Girls 7th B St. Louis Park High School Teams Schedule
    
 Eden Prairie 7B (EPG72)
    
 Dover Eyota Eagles
    
 Hudson Blue
    
 Cloquet G7B
Girls 8th C St. Louis Park High School Teams Schedule
    
 Otters Fergus Falls
    
 ERA MS Girls
    
 St. Anthony Huskies
    
 Hudson White
Youth Sports Done Right