Minnesota Youth Athletics Services

Baseball
login

Division HQ Teams Pitches Schedule  
Boys 10U AAA Greenwood Elementary Teams Pitches Schedule  
    
1  Lake Elmo Lions
   
    
2  Blaine Bengals
   
    
3  Rosemount Irish
   
    
4  Mpls Millers 10AAA
   
    
5  Edina Hornets
   
    
6  Brooklyn Park Bulldogs
   
    
7  Wayzata 10AAA
   
    
8  Hastings Raiders
   
    
9  Woodbury Royals
   
    
10  White Bear Lake Bears Black
   
    
11  Eden Prairie Eagles 10AAA
   
    
12  East Ridge Raptors
   
    
13  Prior Lake
   
    
14  Rogers-Otsego Royals
   
    
15  Sartell Sabres
   
    
16  Farmington Tigers
   
    
17  Minnetonka Skippers
   
    
18  Mankato Royals
   
    
19  STMA Knights 10AAA
   
    
20  Rochester Tornadoes
   
    
21  Northfield Raiders
   
    
22  Elk River Elks
   
    
23  OMG Storm
   
    
24  Eastview 10AAA
   
    
25  MH Warriors 10AAA
   
    
26  Buffalo Bison Black
   
    
27  Monticello Magic
   
    
28  Hudson 10AAA
   
Boys 11U AAA Miller Park Teams Pitches Schedule  
    
1  Eden Prairie
   
    
2  Brooklyn Park Bulldogs
   
    
3  Mankato Royals
   
    
4  Eagan
   
    
5  Plymouth Wayzata
   
    
6  East Ridge Raptors
   
    
7  Champlin-Dayton Rebels
   
    
8  West Fargo Rattlers
   
    
9  OMGAA Storm
   
    
10  St. Paul Highland
   
    
11  Prior Lake 11AAA
   
    
12  Alexandria Cardinals
   
    
13  Sartell Sabres
   
    
14  Buffalo Bison Black
   
    
15  Hastings Raiders
   
    
16  Blaine 11u AAA
   
    
17  Brainerd-Baxter Warriors
   
    
18  Rochester
   
    
19  White Bear Lake Bears
   
    
20  Rosemount Irish
   
    
21  Shakopee 11AAA
   
    
22  STMA Knights
   
    
23  Roseville Raiders 11AAA
   
    
24  Minnetonka 11AAA
   
    
25  Lake Elmo Lions
   
    
26  Minneapolis Millers
   
    
27  Woodbury Royals
   
    
28  Hudson 11AAA
   
    
29  Spring Lake Park Panthers
   
    
30  Bloomington Bandits
   
    
31  Rogers-Otsego Royals
   
    
32  Anoka-Ramsey Tornadoes
   
Boys 12U AAA Rich Valley Complex Teams Pitches Schedule  
    
1  Champlin-Dayton Rebels
   
    
2  Lake Elmo Lions
   
    
3  Bloomington 12AAA
   
    
4  St. Paul Highland Gold
   
    
5  Minnetonka 12AAA
   
    
6  OMGAA Storm 12AAA
   
    
7  Rosemount
   
    
8  Blaine Bengals
   
    
9  St. Paul Highland Blue
   
    
10  Seymour Stars
   
    
11  Monticello Magic
   
    
12  Menomonie Mustangs
   
    
13  Roseville Raiders 12AAA
   
    
14  Elk River 12 AAA
   
    
15  Mankato Royals
   
    
16  Eagan Wildcats
   
    
17  Prior Lake
   
    
18  Alexandria 12U AAA
   
    
19  Farmington Tigers
   
    
20  Becker Bulldogs
   
    
21  East Ridge 12AAA
   
    
22  Brainerd
   
    
23  Wayzata 12AAA
   
    
24  Hudson 12AAA
   
    
25  Shakopee 12AAA
   
    
26  Chanhassen Storm
   
    
27  Mahtomedi Zephyrs
   
    
28  Sartell Sabres
   
    
29  Rochester Tornadoes
   
    
30  White Bear Lake Bears
   
    
31  STMA Knights
   
    
32  Mendota Heights
   
Boys 13U AAA Rochester Baseball Complex Teams Pitches Schedule  
    
1  Osseo Maple Grove Storm 13AAA
   
    
2  STMA 13AAA
   
    
3  Blaine Bengals
   
    
4  Lake Elmo Lions
   
    
5  River Falls Wildcats
   
    
6  CP Rebels 13 AAA
   
    
7  Shoreview Area Mustangs
   
    
8  Mankato Royals
   
    
9  Hastings Raiders - Stoffel
   
    
10  Grand Rapids 13AAA
   
    
11  Farmington Tigers-Gibart - 13 Tourney
   
    
12  St. Louis Park
   
    
13  Prior Lake Lakers
   
    
14  Spring Lake Park Panthers
   
    
15  Chanhassen Storm
   
    
16  Centennial Cougars
   
    
17  Buffalo Bison Black
   
    
18  Andover Huskies
   
    
19  Delano 13AAA
   
    
20  Rogers-Otsego Royals
   
    
21  Anoka-Ramsey Tornadoes
   
    
22  Chaska Hawks
   
    
23  Hopkins 13AAA
   
    
24  Alexandria 13U AAA
   
    
25  Chisago Lakes Wildcats
   
    
26  Armstrong-Cooper
   
    
27  East Ridge Raptors
   
    
28  Willmar 13u
   
    
29  Brooklyn Park 13AAA
   
    
30  Eagan
   
    
31  Cottage Grove
   
    
32  Rochester Tornadoes
   
Boys 14U AAA Fernbrook #3 Teams Pitches Schedule  
    
1  Osseo Maple Grove
   
    
2  Lake Elmo Lions
   
    
3  STMA Knights
   
    
4  Chanhassen Storm
   
    
5  Duluth 709
   
    
6  Wayzata Trojans
   
    
7  Farmington Tigers
   
    
8  Champlin-Dayton Rebels
   
    
9  White Bear Lake
   
    
10  Blaine Bengals
   
    
11  Hutchinson Tigers
   
    
12  Minneapolis Millers
   
    
13  Minnetonka 14AAA
   
    
14  Eagan Wildcats
   
    
15  Mankato Royals
   
    
16  Woodbury Royals
   
    
17  Hudson 14AAA
   
    
18  Rochester Tornadoes
   
    
19  Armstrong-Cooper
   
    
20  Alexandria 14U AAA
   
    
21  Andover Huskies
   
    
22  East Ridge Raptors
   
    
23  Rogers-Otsego Royals
   
    
24  Buffalo Bison Black
   
    
25  Brainerd
   
    
26  Hopkins 14AAA
   
    
27  Hastings Raiders
   
    
28  Sartell Sabres
   
    
29  St. Francis Saints
   
    
30  Shoreview Area Mustangs 14AAA
   
    
31  Irondale Knights Gold
   
    
32  Coon Rapids 14AAA
   
Boys 14U AA Eagan High School Teams Pitches Schedule  
    
1  Minnetonka 14AA
   
    
2  Mahtomedi Zephyrs
   
    
3  Mankato Royals
   
    
4  Oakdale Titans
   
    
5  Brooklyn Park
   
    
6  Blaine Bengals
   
    
7  Armstrong-Cooper
   
    
8  Roseville 14AA
   
    
9  Wayzata Blue
   
    
10  Cambridge-Isanti Bluejackets
   
    
11  STMA Knights Gold
   
    
12  New Ulm River Rats
   
    
13  Westonka Whitehawks
   
    
14  Farmington Tigers Orange
   
    
15  Plymouth-Wayzata Trojans Gold
   
    
16  West St. Paul Warriors
   
    
17  Willmar Raptors
   
    
18  Sauk Rapids-Rice Storm
   
    
19  Fargo 61's
   
    
20  Lakeville North
   
    
21  Chisago Lakes 14UAA
   
    
22  Osseo Maple Grove 14AA Black
   
    
23  White Bear Lake Bears
   
    
24  Burnsville Black
   
    
25  Woodbury Royals
   
    
26  Inver Grove Heights 14AA
   
    
27  Lake Elmo Lions
   
    
28  STMA Knights Blue
   
    
29  North Branch 14AA
   
    
30  OMGAA Storm 14AA G
   
    
31  Eagan Wildcats
   
    
32  Belle Plaine 14aa
   
Boys 15U AAA Mills Field Teams Pitches Schedule  
    
1  Hastings Raiders
   
    
2  Edina
   
    
3  Centennial Cougars
   
    
4  Minnetonka Skippers
   
    
5  Lake Elmo
   
    
6  Northfield Raiders
   
    
7  Cottage Grove
   
    
8  Shoreview 15AAA
   
    
9  Blaine Bengals
   
    
10  Coon Rapids 15AAA
   
    
11  Eastview 15AAA
   
    
12  Moorhead 15's
   
    
13  Burnsville
   
    
14  Totino-Grace
   
    
15  Eden Prairie
   
    
16  Lakeville South Cougars
   
    
17  East Ridge
   
    
18  Wayzata Trojans
   
    
19  Brainerd
   

To subscribe to the Rainout Line for your division, go to:

1. www.rainoutline.com, or download the free app to your device

2. Search Gopher State Baseball

3. Select your division and choose how you'd like to be notified if there are any updates throughout the weekend (text, e-mail, phone)

Youth Sports Done Right