Minnesota Youth Athletics Services

Baseball
login

Division HQ Teams Pitches Schedule  
Boys 10U A Erickson Park Teams Pitches Schedule  
    
1  STMA 10A
   
    
2  LCWM Knights
   
    
3  Lakeville South
   
    
4  Elk River Elks Red
   
    
5  Minnetonka White
   
    
6  Rochester Tornadoes Teal
   
    
7  White Bear Lake Bears
   
    
8  Stillwater Ponies
   
    
9  Ellsworth
   
    
10  Mankato Royals
   
    
11  Princeton Tigers 10A
   
    
12  Plymouth-Wayzata Trojans Gold
   
    
13  Bloomington Bandits
   
    
14  East Ridge Raptors
   
    
15  Eagan Wildcats
   
    
16  Sartell Sabres
   
    
17  Shakopee Sabers
   
    
18  Chanhasssen Silver
   
    
19  Minneapolis Millers Orange 10UA
   
    
20  Delano Tigers
   
    
21  Rosemount Irish
   
    
22  Mahtomedi Zephyrs
   
    
23  Minnetonka Blue
   
    
24  Farmington Black
   
    
25  North Branch 10A
   
    
26  Prior Lake Blue
   
    
27  Duluth 709 10A
   
    
28  Irondale Knights Maroon
   
    
29  Aitkin 10U
   
    
30  Prior Lake Gold
   
Boys 11U A Stelzel Fields Teams Pitches Schedule  
    
1  Oakdale 11A
   
    
2  Orono Spartans Red
   
    
3  Osseo Maple Grove
   
    
4  Prior Lake 11A
   
    
5  Hastings 11A
   
    
6  Elk River Elks
   
    
7  Minneapolis Millers Blue
   
    
8  Plymouth-Wayzata Trojans Gold
   
    
9  Rochester
   
    
10  Woodbury Royals
   
    
11  Eden Prairie 11A Black
   
    
12  St. Charles Saints
   
    
13  Saint Paul Highland Blue
   
    
14  STMA Knights
   
    
15  Minnetonka Blue
   
    
16  Mankato Royals
   
    
17  Maple River
   
    
18  Goodview Sandlot
   
    
19  Edina Gold 11A
   
    
20  St. Paul Highland Gold
   
    
21  Minnetonka 11A White
   
    
22  Forest Lake Maroon
   
    
23  Burnsville Black
   
    
24  Lake Elmo 11A
   
    
25  Owatonna White
   
    
26  Chanhassen White
   
Boys 12U A Tahpah Park Teams Pitches Schedule  
    
1  Wayzata Gold
   
    
2  Wayzata Blue
   
    
3  Minnetonka Skippers Blue
   
    
4  East Ridge White
   
    
5  STMA Knights
   
    
6  Prior Lake Gold
   
    
7  St. Paul Highland - Gold
   
    
8  Minnetonka White
   
    
9  Farmington Tigers
   
    
10  Mankato Royals
   
    
11  Orono Blue
   
    
12  Woodbury Royals
   
    
13  Monticello Magic
   
    
14  Prior Lake Blue
   
    
15  Mahtomedi Zephyrs
   
    
16  Oakdale 12A
   
    
17  Lakeville North 12A
   
    
18  Orono Red
   
    
19  Osseo Maple Grove 12A
   
    
20  Atwater A’s 12U
   
    
21  Minnetonka Big Willow
   
    
22  East Ridge Gold
   
    
23  East Ridge Black
   
    
24  Eagan Wildcats 12UA
   
    
25  White Bear Lake Bears
   
    
26  Rosemount Irish 12A
   
    
27  Northfield Raiders
   
    
28  Edina White
   
    
29  Eden Prairie Eagles
   
    
30  Aitkin
   
    
31  Edina Green
   
    
32  Anoka Tornadoes12A
   
Boys 13U A Alpine Park Teams Pitches Schedule  
    
1  Miesville Mudhens
   
    
2  Oakdale 13A
   
    
3  Chanhassen Silver
   
    
4  Minnetonka White (Schonviller)
   
    
5  Faribault
   
    
6  Minnetonka Blue
   
    
7  Andover Huskies (Peterson)
   
    
8  STMA Knights
   
    
9  Armstrong-Cooper
   
    
10  Osseo Maple Grove Storm
   
    
11  Prior Lake Blue
   
    
12  Eastview Black
   
    
13  Roseville Raiders 13A
   
    
14  Mankato Royals
   
    
15  Chanhassen White
   
    
16  East Ridge Raptors
   
    
17  Plymouth Wayzata Blue
   
    
18  Edina Green
   
    
19  Lake Crystal
   
    
20  Minneapolis Millers Blue 13A
   
    
21  Rochester 13A
   
    
22  Lake Elmo Black
   
    
23  Moorhead Spuds
   
    
24  Mahtomedi Zephyrs
   
    
25  North Branch 13A
   
    
26  North St. Paul Polars
   
    
27  Delano 13A
   
    
28  Centennial Cougars
   
    
29  Elk River Elks
   
    
30  Prior Lake Gold13A
   
    
31  Zimmerman Thunder 13A
   
    
32  White Bear Lake Bears
   
Boys 14U/15U A Zane Sports Park Teams Pitches Schedule  
    
1  Becker Bulldogs
   
    
2  East Ridge Black
   
    
3  Hastings Gold
   
    
4  Providence Academy
   
    
5  Lake Elmo Lions
   
    
6  Burnsville Black
   
    
7  Eden Valley Watkins
   
    
8  Minnetonka Black
   
    
9  Miesville
   
    
10  Mankato Royals
   
    
11  Oakdale 14/15A Titans
   
    
12  Minnetonka Gray
   
    
13  Minnetonka White
   
    
14  Chanhassen Silver
   
    
15  Hanover 15U
   
    
16  Minnetonka Blue
   
    
17  Westside
   
    
18  Osseo/Maple Grove Storm
   
    
19  Randolph Rockets
   
    
20  Goodview Sandlot
   
    
21  Prior Lake Lakers
   
    
22  STMA Knights Blue
   
    
23  Shoreview 14/15A
   
    
24  Woodbury
   
    
25  NESE Baseball 15U GOLD
   
    
26  Eden Prairie Eagles 14/15A
   
    
27  Duluth 709 14/15 A
   
    
28  Cottage Grove Wolfpack
   
    
29  Roseville 14/15A
   
    
30  Stillwater Black 14/15A
   
    
31  Chanhassen White
   
    
32  Rogers-Otsego Royals
   
Boys 9U Open Evergreen Park Teams Pitches Schedule  
    
1  East Ridge 9AAA
   
    
2  Blaine Bengals
   
    
3  OMG Storm
   
    
4  Minnetonka 9AA
   
    
5  Rogers-Otsego Blue 9AAA
   
    
6  Prior Lake Lakers
   
    
7  Bloomington Bandits
   
    
8  Hastings 9AA Gold
   
    
9  STMA Knights 9AAA
   
    
10  Eagan Wildcats - Walz
   
    
11  Eastview
   
    
12  Wayzata AAA
   
    
13  Elk River Elks 9AAA
   
    
14  Hastings Blue
   
    
15  Delano Tigers
   
    
16  Rosemount
   
    
17  Willmar 9u
   
    
18  Eagan Wildcats - Kolehmainen
   
    
19  Little Falls
   
    
20  Stillwater Ponies 9AA
   
    
21  White Bear Lake Bears 9AA
   
    
22  Brooklyn Park Bulldogs
   
    
23  Woodbury Royals 9AA
   
    
24  Mahtomedi Zephyrs 9AA
   
    
25  Highland Gold 9U
   
    
26  Plymouth/Wayzata Trojans 9AA
   
    
27  Forest Lake 9AA
   
    
28  IGH Spartans Red
   
    
29  Highland Blue 9U
   
    
30  Roseville Raiders 9AAA
   
    
31  East Ridge Black 9AA
   
    
32  Rogers 9U White
   

To subscribe to the Rainout Line for your division, go to:

1. www.rainoutline.com, or download the free app to your device

2. Search Gopher State Baseball

3. Select your division and choose how you'd like to be notified if there are any updates throughout the weekend (text, e-mail, phone)

Youth Sports Done Right