Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

MYAS Gopher State Fall Basketball Series

Roster

Playing Rules

Division HQ Teams   Schedule  
Boys 10th/JV Red Forest Lake High School Teams   Schedule  
    
 Forest Lake
   
    
 TCE Scott
   
    
 MN Bulldogs Ivory
   
    
 Bemidji B9A
   
Boys 10th/JV-Blue Blue Forest Lake High School Teams   Schedule  
    
 TCE DJ
   
    
 Ramon crow
   
    
 MPA Panthers
   
Boys 4th/5th-Grade Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 Westonka 5th
   
    
 Nighthawks B4
   
    
 SEMN Hoops
   
    
 South Metro Elite 5
   
Boys 6th-Grade B/C Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 Prior Lake 6C Fall
   
    
 CambridgeStFrancis
   
    
 Mendota Heights 6
   
Boys 7th-Grade A Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 58 Hoops - 2028
   
    
 Brainerd Boys 7th
   
    
 South Metro Elite B7White
   
    
 Bemidji B7A
   
Boys 7th-Grade C Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 Wayzata B6-Kubat
   
    
 Prior Lake7C Fall
   
    
 MN Bulldogs 6/7
   
Boys 8th/9th-Grade B/C Forest Lake High School Teams   Schedule  
    
 NxT Gen
   
    
 MN Bulldogs- Towle
   
    
 Eau Claire
   
    
 Prior Lake Fall 8C
   
Boys 8th-Grade A Blue Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 East Metro Wave 8 Blumberg
   
    
 MN Ice
   
    
 South Metro Elite 8 Grey
   
    
 Prior Lake 8A Fall
   
Boys 8th-Grade A Red REVISED 9/19 Two Rivers High School Teams   Schedule  
    
 Duluth East 8
   
    
 South Metro Elite 8 White
   
    
 Hudson Raiders - 8
   
    
 Playmakers 14U
   
Boys 9th-Grade A/B Blue Forest Lake High School Teams   Schedule  
    
 Wolves 9th Fall
   
    
 Metro Raptors
   
    
 AF1 9th
   
    
 Stillwater
   
Boys 9th-Grade A/B Red Forest Lake High School Teams   Schedule  
    
 58 Hoops - 2026
   
    
 MN Rush - Bezanson
   
    
 Forest Lake 9
   
Girls 10/JV Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 PREP Phelps 15U
   
    
 MN Stars
   
    
 Opportunity 10th
   
Girls 5th-Grade B Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 East Metro Wave 4th Grade
   
    
 FBC (Real)
   
    
 The City Elite
   
Girls 6th/7th-Grade A REVISED 9/20 Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Opportunity 7th
   
    
 The City Elite
   
    
 Team FSA 11U Girls
   
    
 IA Panthers
   
Girls 6th/7th-Grade B/C Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Hutchinson G2028
   
    
 East Metro Wave 6
   
    
 Playmakers 12U
   
Girls 8th-Grade A/B Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Lady Sizzle 2027
   
    
 START STRONG BLACK
   
    
 E1T1 Queens - 2027
   
    
 Playmakers 14U
   
    
 Stars - Lindahl
   
    
 Opportunity 8th
   
Girls 9th/10th-Grade Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Blaine HS Navy
   
    
 Armstrong Blue
   
    
 Opportunity 9th
   
    
 E1T1 Queens - 2026
   
Girls Varsity Blue Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Blaine HS White
   
    
 Osseo Varsity A
   
    
 PM North 17U
   
    
 MN P.R.E.P. 2024
   
Girls Varsity Red Armstrong High School Teams   Schedule  
    
 Tigers 2022
   
    
 Armstrong Red
   
    
 Osseo Varsity B
   
Youth Sports Done Right