Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

 

 

Key Points:


1. Admission

  • An admission fee of $10 per adult, and $8 per student and senior will be collected. 
    • Admission tables are organized by the hosting organization and will be located near the main entrance.
  • Children 5 and under are free
  • Up to 3 coaches per team will be admitted for free. Please see the coach sign-in sheet at the admission table.

2. Masks/Face Coverings

  • Required for spectators

December 18th Winter Shootout

Division HQ Teams   Schedule  
Boys 3rd-Grade/4th-Grade St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 St. Anthony B4 Blue
   
    
 Mankato East Couga
   
    
 CLM B3 GREY
   
    
 Phelps B3 Flowers
   
Boys 5th/6th-Grade A/B 5th Grade Rules Apply St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 St. Anthony B6 Blue
   
    
 Spring Lake Park B5 Hanson
   
    
 CLM SPARTANS GREY
   
    
 Centennial White
   
    
 St. Croix Lutheran
   
    
 Mankato East
   
Boys 5th/6th-Grade B/C 5th Grade Rules Apply Blaine High School Teams   Schedule  
    
 CLM Spartans Black
   
    
 MLK MPLS B6 Gold/Novotny, Morris
   
    
 Coon Rapids B6 Black
   
    
 Centennial 5B
   
    
 Princeton B5 Gentz
   
    
 New RichmondOrange
   
Boys 7th-Grade A St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 St. Anthony B7 Blue
   
    
 Duluth East 7 Red
   
    
 Westside B7A
   
    
 Kennedy B7 Blue
   
    
 St. Paul Legacy B7 Moore
   
    
 Mpls. Phelps B6 Mitchell
   
Boys 7th-Grade C St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 Hermantown B7 C
   
    
 CIS 7B
   
    
 St.Anthony B7 White
   
    
 Christ Children Cougars
   
Boys 8th-Grade B Blue Blaine High School Teams   Schedule  
    
 Eagan B8-3
   
    
 Bison 8B - Black
   
    
 Centennial 8B
   
    
 Alexandria-Behrens
   
Boys 8th-Grade B-Red St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 St.Anthony B8 Blue
   
    
 Forest Lake Gold
   
    
 St. Croix Crusaders 8B
   
    
 St. Paul Legacy B8 Gold/Jett
   
Boys 8th-Grade C Red Blaine High School Teams   Schedule  
    
 Andover B8 White
   
    
 Eden Prairie B8 -5
   
    
 Blaine B8 Black
   
    
 Junior Crusaders White B8 Eastin
   
Boys 8th-Grade C-Blue St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 GSL B8 Panthers
   
    
 Mounds View B8 Green
   
    
 Westside B8C
   
    
 St. Mike's PL 8C
   
Girls 3rd/4th-Grade C Blaine High School Teams   Schedule  
    
 Cambridge Isanti 4
   
    
 Centennial 3G
   
    
 SSP G4C
   
    
 IGH Spartans
   
Girls 5th/6th-Grade B/C Blaine High School Teams   Schedule  
    
 MLK MPLS G6 Gold/Skinner & Erickson
   
    
 South St. Paul Packers
   
    
 Becker G5 Blue
   
    
 St. Anthony G6 Blue
   
    
 Tartan Williams G5 Black
   
    
 White Bear Lake G5 Orange
   
Girls 5th-Grade B/C St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 St. Croix Prep Gold
   
    
 Farmington G5 Orange
   
    
 Jefferson G5 Blue
   
    
 SYBA 5G Maroon
   
Girls 6th Grade A / 7th-Grade C Blaine High School Teams   Schedule  
    
 Becker G6 Blue
   
    
 STA Huskies
   
    
 Westonka 7 Black
   
    
 WBL 6
   
Girls 7th-Grade A/B REVISED 12/13 St. Anthony High School Teams   Schedule  
    
 Buffalo Girls 7G A
   
    
 Blaine G7 White
   
    
 Farmington G7 Orange
   
    
 Farmington G7 Black
   
Girls 8th-Grade B/C Blaine High School Teams   Schedule  
    
 Mendota Heights G8
   
    
 Forest Lake Gold
   
    
 Farmington G8 Orange
   
    
 Rebels
   
    
 Westonka 8 Black
   
    
 Anoka G8 Maroon
   

 

 

 

St. Anthony High School

 
**COVID SAFETY PROTOCOLS**

Youth Sports Done Right